Sepra EP 509 Shop Primer Epoksi Astar
Sepra EP 502 Epoksi Astar 7035
Sepra EP 500 Epoksi Boya Ral 3020
Sepra EP 600 Epoksi Boya Solventsiz 7035

Kimyasal tepkimelere karşı dayanıklı endüstriyel epoksi zemin kaplama ürünleri, özellikle kimya kategorisinde üretim yapan firmaların tercihidir.

Sağlam özelliklerin yanı sıra uzun yıllar kullanılabilen endüstriyel epoksi boya, renk seçeneklerine sahip özel tasarımlardır. Sanayi dünyasına özel olan bu kaplamanın diğer epoksi kaplamalarına nazaran en önemli farkı dayanıklılığıdır. Ağır iş makineleri ve benzeri araçlar için birinci sınıf dayanıklı özelliklere sahiptir.

Kimyasal tepkimelere karşı dayanıklı endüstriyel epoksi zemin kaplama ürünleri, özellikle kimya kategorisinde üretim yapan firmaların tercihidir. Ayrıca yük araçlarının ağırlığını da kaldırabilir ve çatlama gibi problemler meydana gelmemektedir. Malzeme özelliği maksimum seviyedeki endüstri dünyasına özel kaplama seçenekleri estetik yapısı sayesinde dekor çalışmalarıyla uyumludur.

Ağır yük kaldırma kapasitesi yüksek epoksi kaplama boya, aşınma, kimyasal tepkime ve çürüme gibi etkenlere karşı dayanıklıdır. Koku ve benzeri problemlerin meydana gelmediği kaplama işlemleri, sağlık açısından sorun teşkil etmemektedir.

Epoksi Zemin Kaplama Özellikleri

Pratik kullanım özelliği ile dikkat çeken epoksi kaplama, renk seçeneklerine sahip özel kaplama ürünüdür. Endüstri dünyasına özel olan bu kaplamaların özelliği şu şekildedir:

  • Yük araçlarının ağırlığını kaldıran bu uygulama, kayma ve benzeri problemlere neden olmaz. Ayrıca ağır yük araçlarının ve diğer araçların kullanımını engellemez.
  • Geniş özelliklere sahip iş alanlarında kullanılabilir.
  • Hastane, AVM ve benzeri yerlerde de rahatlıkla kullanılabilir. Isı yalıtımı ve nem yalıtımı maksimum seviyededir.
  • Lojistik bölgeler, depolar ve benzeri alanlarda da kullanılmaktadır.
  • Hastanelerde ve benzeri alanlarda yerden gelen soğuk havayı kestiği için ısınma giderlerinin azaltılmasına katkı sağlamaktadır.

Dayanıklı ve kullanışlı özelliklere sahip olan endüstriyel epoksi zemin kaplama, diğer kaplamalara nazaran çok daha avantajlı özelliklere sahiptir. Diğer kaplama türlerinde renklendirme sorunu yaşanırken bu kaplama türünde istediğiniz renk seçilebilir.

Endüstri epoksi kaplamalar, ağır araçların oluşturduğu baskı neticesinde çatlayabilir veya kırılabilir. Bu durumda tekrar doldurularak tamir edilebilir. Bu özelik nedeniyle diğer kaplamalardan çok daha ekonomiktir.

Epoksi Zemin Kaplama Neden Tercih Edilmeli

Pratik yöntemlerin önemli olduğu zemin kaplama seçenekleri, birçok yönden avantaj sağlamaktadır.  Pratik ve sağlam endüstri epoksi kaplama boya işlemi;

  • Diğer kaplama seçeneklerine nazaran daha az maliyetlidir.
  • Son derece uzun ömürlü ve kaliteli kullanım özelliğine sahiptir.
  • Dayanıklıdır ve endüstri sanayisinde güvenle kullanılır.
  • Tamir edilebilir ve tekrar boyanabilir.
  • Hareket kısıtlaması oluşturmayan özel bir yüzey özelliğine sahiptir.

Sağlam, kullanışlı ve pratik özelliklere sahip olması nedeniyle günümüz sanayisinde ve endüstri dünyasında sorunsuz bir şekilde kullanılmaktadır.

ENDUSTİRİYEL BOYALAR

Endüstriyel boyalar iç ve dış tüm mekanlarda, metal tüm alanlarda, sıva, beton ve MDF yüzeye sahip alanlarda, çeşitli oto yedek parçaları, iş ve inşaat makineleri, ziraat makineleri, el aletleri, elektrik pano ve aksesuarlarında makine imalatlarında da tercih edilmektedir.

TOZ BOYALAR

Dekoratif bir yüzey yaratan, çevre dostu ve kullanıma hazır toz boya, günümüzde mimariden otomotiv sanayisine, MDF kaplamadan cam, seramik ve beyaz eşyaya kadar pek çok sektörde kullanılır. Toz boya uygulaması, elektrostatik tabanca vasıtasıyla gerçekleştirilir.

EPOKSİ KAPLAMA

Yapı dekorasyon alanlarında zemin kaplamaları büyük önem taşır. Çok çeşitli sayıda zemin kaplama örnekleri ve materyalleri mevcuttur. Son dönemlerde kullanımına oldukça sık rastlanan epoksi zemin kaplama yüksek dayanıklılık formu ile en çok tercih edilen kaplamalar arasında yer alır. Dayanıklıdır ve endüstri sanayisinde güvenle kullanılır.

ZEMİN KAPLAMA

Zemin kaplama boyaları her türlü asfalt, beton, şap, helikopter beton, yüzey sertleştiricili beton, parke taş, doğal taş, tuğla taş, vb.  zeminlerde rulo, fırça veya pistole ile kolaylıkla uygulanabilir. Yüksek esneklik, mükemmel yapışma, aşınma ve sürtünme direncine sahip olan bu ürün, UV ışınlarından ve meteorolojik koşullardan etkilenmez.