Sepra Rapid Endüstriyel Boya
Sepra RP-306 Endüstriyel Rapid Astar Gri
Sepra Rapid Endüstriyel Boya

Endüstriyel boyalar alkid reçine esaslı parlak görünümde son kat sanayi boyası olarak bilinmektedir.

Endüstriyel boya diğer adıyla sanayi boyaları geniş kullanım alanına sahip bir boya türüdür. Endüstriyel boyalar hızlı kuruması sebebiyle seri üretimlerde ve teknik parçalarda en sık tercih edilen boya tipi olarak karşımıza çıkmaktadır. Protective boyalar, bobin boyaları ve toz boyaları en popüler endüstriyel boyalar arasında yer alır.

Endüstriyel boyalar alkid reçine esaslı parlak görünümde son kat sanayi boyası olarak bilinmektedir. Endüstriyel boyalar duvar boyalarına oranla çok daha hızlı şekilde kurumaktadır. Hızlı kuruması nedeniyle büyük işletmelerin seri üretimlerde ve teknik parçalarda en sık kullandığı boya türleri arasında yer almaktadır.

Endüstriyel boyalar parlak görünüme sahiptir. Yapışma kabiliyeti yüksektir. Elastik, metal ve astarlanmış yüzeylere iyi yapışır ve tek katta örtücü özelliğe sahiptir. Kuruduktan sonra uzun süre parlaklığını kaybetmeden kullanılabilmektedir. Boya tercih ederken boyanın teknolojik gelişmelerle uyumlu olması ve aranan özelliklerin tümünü karşılaması gerekir. Teknik özellikleri bir arada taşıyan endüstriyel boyalar hemen hemen her alanda kendine yer bulmaktadır.

Endüstriyel Boyalar Nerelerde Kullanılır?

Endüstriyel boyaların uygulaması oldukça kolaydır. Bu nedenle pek çok alanda yaygın olarak kullanılmaktadır. Endüstriyel boyalar iç ve dış tüm mekanlarda, demir ve çelik yüzeylerde, metal tüm alanlarda, sıva, beton ve MDF yüzeye sahip alanlarda, iş ve inşaat makineleri, ziraat makineleri, el aletleri, elektrik pano ve aksesuarlarında ve çeşitli makine imalatlarında tercih edilmektedir.

Endüstriyel Boyalar Nasıl Kullanılır?

Endüstriyel boyalar kullanılmadan önce yüzey özellikleri analiz edilerek hareket edilmelidir. Boya uygulanmadan önce yüzeyin temiz ve nemden arındırılmış olması önemlidir. Boya uygulanacak alanın yüzeyinde hiçbir şekilde kir, pas ve yağ gibi maddelerin bulunmaması önemlidir. Endüstriyel boyalar temiz yüzeylerde uzun süre kullanılabilmektedir.

Endüstriyel boyalar uygulama öncesinde özel tekniklerle inceltilmektedir. Uygun tekniklerle inceltilen endüstriyel boyalar temiz yüzeye kolay bir şekilde uygulanabilmektedir. Endüstriyel boyalar genel olarak tabanca yardımıyla uygulanmaktadır. Bu nedenle yüzeyde bir miktar mikron film tabakası meydana gelmektedir.

Endüstriyel boyaların kendine özgü özelliklerinin bulunması nedeniyle normal boya ustaları uygulama sırasında zorluk çekebilir. Bu açıdan boyayı yapacak kişinin uzman olması oldukça önem taşımaktadır. Endüstriyel boya uygulanırken uygun hava koşullarının sağlanması da dikkat edilmesi gereken noktalar arasındadır.

ENDUSTİRİYEL BOYALAR

Endüstriyel boyalar iç ve dış tüm mekanlarda, metal tüm alanlarda, sıva, beton ve MDF yüzeye sahip alanlarda, çeşitli oto yedek parçaları, iş ve inşaat makineleri, ziraat makineleri, el aletleri, elektrik pano ve aksesuarlarında makine imalatlarında da tercih edilmektedir.

TOZ BOYALAR

Dekoratif bir yüzey yaratan, çevre dostu ve kullanıma hazır toz boya, günümüzde mimariden otomotiv sanayisine, MDF kaplamadan cam, seramik ve beyaz eşyaya kadar pek çok sektörde kullanılır. Toz boya uygulaması, elektrostatik tabanca vasıtasıyla gerçekleştirilir.

EPOKSİ KAPLAMA

Yapı dekorasyon alanlarında zemin kaplamaları büyük önem taşır. Çok çeşitli sayıda zemin kaplama örnekleri ve materyalleri mevcuttur. Son dönemlerde kullanımına oldukça sık rastlanan epoksi zemin kaplama yüksek dayanıklılık formu ile en çok tercih edilen kaplamalar arasında yer alır. Dayanıklıdır ve endüstri sanayisinde güvenle kullanılır.

ZEMİN KAPLAMA

Zemin kaplama boyaları her türlü asfalt, beton, şap, helikopter beton, yüzey sertleştiricili beton, parke taş, doğal taş, tuğla taş, vb.  zeminlerde rulo, fırça veya pistole ile kolaylıkla uygulanabilir. Yüksek esneklik, mükemmel yapışma, aşınma ve sürtünme direncine sahip olan bu ürün, UV ışınlarından ve meteorolojik koşullardan etkilenmez.