MESLEKİ YETERLİLİK KURUMU(MYK) MESLEKİ YETERLİLİK BELGELERİ

PRS Belgelendirme Ltd. Şti. ile Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında İşbirliği Protokolü imzalanmıştır.

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayınlanan 5444 sayılı kanun ve tebliğlerde yer alan Tehlikeli ve Çok Tehlikeli meslekler arasında olan İnşaat Boyacısı mesleğinde çalışan kişilere MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Belgesi olmayan çalışanların tebliğin yayım tarihinden itibaren 12 ay içerisinde belgelerini almaları gerekmektedir.

Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerden olup, bakanlıkça çıkarılacak tebliğlerde belirtilen mesleklerde ki belge masrafı ile sınav ücreti İşsizlik Sigortası Fonundan karşılanır.

Çevreye ve tüm topluma karşı sorumluluk bilinciyle taahhütler çerçevesinde müşteri beklentilerini tümüyle karşılayıp müşteri memnuniyeti ve istekleri doğrultusunda üretim yapmak amacıyla Sepra Boya İnşaat Boyacısı personellerin Ulusal ve Uluslararası geçerli olacak MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almasına destek veriyor.

Nitelikli ve kaliteli iş gücüne katkıda bulunmak, üretimde ve hizmette verimlilik sağlanması, İnşaat Boyacısı personellerin bağımsız ve tarafsız bir şekilde MYK belgesi sahibi olması için BİMSAN BOYA DERİCİLİK KİMYA İNŞ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. TÜRKAK’tan akredite ve MYK (Mesleki Yeterlilik Kurumu) tarafından yetkilendirilmiş PRS BELGELENDİRME LTD. ŞTİ. ile Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarının yapılması için protokol imzalamıştır. MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları PRS BELGELENDİRME LTD. ŞTİ. tarafından yapılacaktır. PRS BELGELENDİRME LTD. ŞTİ. Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından YB-087 yetki numarası ile yetkilendirilmiş çalışanlara mesleğinde ki yetkinliğini, Ulusal ve Uluslararası geçerliliği olan bir sınav ile belgelendirme fırsatı sunan Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşudur (YBK). PRS Belgelendirme Ltd. Şti. sayfasını ziyaret etmek için tıklayınız.

Mesleki Yeterlilik Belgesi almak isteyen İnşaat Boyacısı personellerin 3 sınav hakkı vardır. İlk sınavlarında başarısız olan kişiler ücretsiz 2 sınav hakkına sahiptir.

MYK Yeterlilik Belgeleri özel baskı merkezinde taklit edilmeyecek bir şekilde üretilmekte ve yanında Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı verilmektedir. MYK Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmak, meslektaşları arasında bir adım önde olabilmek isteyen kişilerin taleplerini PRS BELGELENDİRME LTD. ŞTİ. ve BİMSAN BOYA DERİCİLİK KİMYA İNŞ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. ’ nin aşağıdaki iletişim adreslerine iletmeleri gerekmektedir.